Nowe uprawnienia dla posiadaczy prawa jazdy kat. B! Już niedługo kierowcy będą mogli…

jazdy

To wspaniałe wiadomości dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B. Już niedługo kierowcy doczekają się nowych uprawnień.

Wielkimi krokami zbliżają się spore zmiany dla użytkowników prawa jazdy kategorii B. Już niedługo kierowcy mogą dostać więcej uprawień. W grę wchodzi przede wszystkim prowadzenie cięższych i większych pojazdów. Nowe uprawnienia miałyby zacząć obowiązywać od 21 maja 2021 roku. Przede wszystkim zmianie uległby limit wagowy pojazdów, które można prowadzić w ramach tej kategorii. Obecnie osoby posiadające prawo jazdy kategorii B mogą prowadzić pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej, która nie przekracza 3.5. Ten limit ma pójść do góry.

 

Jak podaje portal motofakty.pl nowy zapis stanowić ma, że używając prawa jazdy kategorii B, będziemy teraz mogli kierować:

 

ZOBACZ TAKŻE: Netflix wprowadza zmiany w serialu Wiedźmin. Fani będą MOCNO ZASKOCZENI!

 

„- Pojazdem samochodowym zasilanym paliwami alternatywnymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t oraz nieprzekraczającej 4250 kg, jeżeli przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 t wynika z zastosowania paliw alternatywnych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, a informacja o tym przekroczeniu jest odnotowana w dowodzie rejestracyjnym” -.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dostałeś takiego SMS? Uwaga! To oszustwo!

 

 

Warto podkreślić, że zapis miałby zastosowanie tylko dla osób, które posiadają prawo jazdy kategorii B co najmniej przez 2 lata. Dla młodszych kierowców przepisy nie ulegną zmianie.

 

 

źródło: motofakty.pl,

fot. unsplash

Komentarze