Nowy pomysł PiS! Każdy Polak będzie miał ZA DARMO…

Darmowa służba zdrowia? Kaczyński o planach PiS na konwencji w Opolu.

Dwukrotnie większe wydatki na zdrowie aniżeli podczas kadencji PO-PSL i regularne badania kontrolne dla wszystkich obywateli – oto jedne z postulatów „piątki dla zdrowia”. Postulaty zaprezentował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Musimy zapewnić każdemu obywatelowi naszego kraju darmową służbę zdrowia – mówił w Opolu Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył, ochrona środowiska bezpośrednio jest związana ze zdrowiem Polaków.

 – To musi być Polska wolna od najpoważniejszych zagrożeń, potocznie nazywamy go smogiem, on musi być zlikwidowany – dodał prezes PiS.

Kaczyński wskazał, że zastanawiał się, czy może mówić o zdrowym stylu życia. Jak wyznał, nie będzie „wzywał do niejedzenia golonki”. Jednakże powiedział, że powinniśmy robić wszystko, co ma dobry wpływ na nasze zdrowie.

– Ta nowa, w pełni sprawna i użyteczna służba zdrowia, to nie jest kwestia jednej kadencji – zaznaczył. Ale cel zrealizujemy – mówił szef PiS.

– Chcemy, żeby dobry standard opieki był wszędzie, nie tylko w dużych aglomeracjach (…), to po to tworzymy sieć onkologiczną – powiedział z kolei minister zdrowia Łukasz Szumowski.

https://youtu.be/f0uh4DNKLBI

Komentarze