Nowy SONDAŻ! To pewne – PiS będzie mógł…

Wybory parlamentarne 2019. Nowy sondaż – PiS miażdży.

Cztery tygodnie przed wyborami parlamentarnymi Prawo i Sprawiedliwość ma niemal 20 punktów procentowych przewagi nad drugim ugrupowaniem! Z sondażu wynika, że do sejmu dostałyby się jeszcze 4 partie poza PiS.

Jak wynika z sondażu dla „Super Expressu” przeprowadzonego przez Instytut Pollster PiS zdobyłby 45% głosów. Druga Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem na poziomie 26% głosów. Trzecie miejsce zajęła Lewica z 14% poparciem.

4. miejsce zajęła Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) z wynikiem 8% głosów respondentów. Na granicy progu wyborczego Konfederwcja, którą chce poprzeć 5% ankietowanych.

– Myślę, że przeprowadzone wcześniej reformy, uwiarygadniają w oczach Polaków obietnice składane przez PiS. Opozycja ma co prawda nową kandydatkę na urząd premiera, ale nie sądzę, że nominacja pani Kidawy-Błońskiej miałaby spowodować wielkie zmiany w notowaniach Koalicji Obywatelskiej -powiedział politolog prof. Rafał Chwedoruk.

-Ruch PO z Małgorzatą Kidawą-Błońską nie przekonał Polaków. Pamiętajmy, że Grzegorz Schetyna nie cieszy się największym poparciem wśród wyborców PO. Wielu z nich nie widziało go w roli lidera. Jak wynika z sondażu zmiana kandydata na premiera nie pomogła. PO nie pomagają także kolejne nietrafione obietnice. Mam wrażenie, że PO najpierw krytykuje rozdawnictwo pieniędzy a kiedy to nie działa, chce przebić ofertę PiS-u. – mówi osoba 

Komentarze