OGROMNA zmiana! Sprzedajesz TUTAJ? Od teraz…

W Stanach zjednoczonych, panują nieco inne zwyczaje niż u nas, również jeśli chodzi o doręczanie paczek. Kurier może pozostawić paczkę przed drzwiami, o ile nie zastał adresata. Niestety, paczki czasem „znikają” w niewyjaśnionych okolicznościach. Amazon postanowił temu zaradzić.

Owocna współpraca Ring i Amazon
Startup Ring, który w zeszłym roku trafił pod skrzydła Amazona, wynalazł innowacyjny dzwonek z wbudowaną kamerą. Wysyła ona obraz osoby, która stoi przed drzwiami danego domu, na smartfon właściciela. Cena sprytnego urządzenia waha się od ok. 170 do 500 dolarów. Adresat paczki zostaje więc szybko zaalarmowany, a wraz z nim sąsiedzi i policja. Przy okazji ewentualny złodziej zostaje zidentyfikowany.

Innowacyjny dzwonek ma być połączony z aplikacją „Neighbors”, działającą od 2018 roku. Za jej pomocą, mieszkańcy i służby porządkowe mogą przekazywać sobie informacje dotyczące przestępczości na danym terenie. Znajduje się tam również baza zdjęć złodziei paczek oraz grasujących włamywaczy. Aplikacja został pobrana przez ponad 100 jednostek policyjnych, otrzymujących częste sygnały od obywateli o popełnianiu drobnych przestępstw.

Co ciekawe, aplikacja umożliwia również zamieszczanie zdjęć i filmików z innych nośników, nie tylko smartfonów.
Gdy adresat otrzyma paczkę, zobaczy od razu, czy ktoś nie próbuje jej ukraść. Jeśli zobaczy, że przesyłka znikła, może zaalarmować sąsiadów i policję. Zdarza się, że złodziej przestraszony nagłym hałasem, ucieka bez łupu.

/Katarzyna Goch 

Komentarze