Ogromna ZMIANA w służbie zdrowia?! To będzie REWOLUCJA!

Zakażenia szpitalne stanowią ogromny problem dla każdego szpitala. Borykają się z nim, bez wyjątku wszystkie placówki na całym świecie. Najczęściej dochodzi do nich kiedy pacjent trafia na oddział, gdzie dodatkowo może złapać jakąś bakterię. Jak więc temu zaradzić? Nad tym pracują naukowcy z firmy Scope Fluidics opracowujący system, który może wkrótce całkowicie zrewolucjonizować badania szpitalne!

Technologia, nad jaką pracują naukowcy z Warszawy, interesuje największych producentów sprzętu medycznego na wszystkich kontynentach. Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że cały świat zmaga się z problemem zakażeń szpitalnych. Najnowsza technologia jaką jest maszyna PCR|ONE opracowywana przez firmę Scope Fluidics ma temu zaradzić! Zadaniem sprzętu będzie wykrywanie patogenów, tak by do minimum zneutralizować wystąpienie zakażenia w szpitalu. Sprzęt będzie robił to szybko, a co najważniejsze tanio!

 

 

Na ten moment w warszawskiej firmy Scope Fluidics są trzy prototypy maszyny PRC|ONE o wdzięcznych nazwach, Celinka, Danusia i Eliza. Co najważniejsze sprzęt nie jest duży, wielkością przypomina kuchenkę mikrofalową i co za tym idzie jest stosunkowo lekki. Warto również dodać, że przeprowadzenie badania trwa 20 minut. Badany materiał jest wsuwany do maszyny, gdzie poddawany jest lizie (rozpadowi), sprzęt „rozbiera” bakterie na czynniki pierwsze. Naukowcy podkreślają również, że pracują nad przyspieszeniem badania, tak aby skrócić je z 20 do 15 minut. To i tak express w porównaniu do tego co mamy teraz. Standardowa analiza w szpitalnym laboratorium zajmuje do półtorej godziny!

 

 

 

 

Miejmy nadzieję, że polscy badacze osiągną sukces, a ich urządzenie pozwoli zrewolucjonizować badania szpitalne i ograniczyć wystąpienie zakażeń do absolutnego minimum.

 

ZOBACZ:ŚMIERTELNA choroba gwiazdy serialu Ranczo! Zdiagnozowano…

 

 

źródła: money.pl, foto pixabay.com

 

 

 

 

Komentarze