Ojciec Paweł Gużyński UKARANY! „Jest gejem”.

  • Ojciec Paweł Gużyński ukarany! „Jest gejem”.

Ojciec Paweł Gużyński ostro skrytykował homilię arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Teraz został ukarany trzytygodniową pokutą w klasztorze.

„To efekt jego działań i wypowiedzi” – mówią przełożeni.

Przypomnijmy krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski mówił „LGBT to ideologia antychrześcijańska”, „tęczowa zaraza”. „W homilii mówiłem o ideologii LGBT, a nie o ludziach” – tłumaczył swoje słowa arcybiskup. Jego wypowiedź została mocno skrytykowana przez dominikanina Pawła Gużyńskiego, który nawet zażądał dymisji metropolity. Pojawiło się wiele głosów, także nieoficjalnych.

”Gużyński to ukryty gej, wiadomo afirmować się z tym nie może, ale stara się wspierać swoich”.Powiedzial anonimowo jeden z duchownych, który ma pozostawać w bliskim kontakcie z dominikaninem.

„To atak na Pawła za to, że chce kościoła otwartego a nie zamykania się na wszystkich. Nie sądzę aby był gejem, ale nawet jeśli jest, to wybrał swoją drogę – służbę Bogu” – mówi inny dominikanin, który pragnie pozostać anonimowy.

„W związku z działalnością i wypowiedziami medialnymi ojca Pawła Gużyńskiego informuję, że podjąłem decyzję, by udał się on do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę” – poinformował z kolei o. Paweł Kozacki OP, prowincjał Dominikanów w Polsce.

 

Komentarze