Ostatni SONDAŻ. Polacy WYBRALI! 60%.

Gdyby wybory do europarlamentu odbyły się w dniach 18-21 maja – zwycięstwo odniosłaby partia rządząca – wynika z sondażu Ariadna dla Wirtualnej Polski. 

PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem mógłby liczyć na 33% poparcia. Zaraz za Zjednoczoną Prawicą uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 30%. Trzecie miejsce zajęła Wiosna Roberta Biedronia notując po raz kolejny stabilne 10%. Za plecami Wiosny Kukiz’15 – na ruch Pawła Kukiza chce zagłosować 8% ankietowanych. Słabo w sondażu wypadła Konfederacja Korwin, Kukiz, Braun, Liroy i Narodowcy – uzyskując tylko 3%.

12% ankietowanych wskazuje, że nie wie na kogo odda swój głos. Polacy jednak jednoznacznie wskazali chęć udziału w eurowyborach – frekwencja według sondażu ma wynieść aż 60%. Przy takiej frekwencji niezdecydowani mogą sporo zmienić.

Badanie przeprowadzono dla portalu Wirtualna Polska na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1057 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 18 – 21 maja 2019 roku.

/Piotr Rzecki

Komentarze