OSTRE słowa do Hołowni! „DOUCZ się…”

Szymon Hołownia skrytykowany. Głos zabrała Paulina Młynarska. Jej zdaniem były prowadzący „Mam Talent” obraża kobiety.

Szymon Hołownia jest jednym z kandydatów, którzy walczą o fotel prezydenta Polski. Były prezenter stacji TVN, znany przede wszystkim jako prowadzący „Mam talent!”, zaliczył pewną wpadkę. Sprawa odbiła się szerokim echem i doczekała komentarza m.in. Pauliny Młynarskiej. Przypomnijmy – Hołownia w programie „Kropka nad i” nazwał swoją konkurentkę, Małgorzatę Kidawę-Błońską, „ciocią Gosią”. Słów tych użył aby zaznaczyć specyfikę kampanii kandydatki KO. Dodał wówczas, że on jest twardym zawodnikiem.

-Szymonie Hołownio, inteligencie, człowieku mediów, pisarzu, dziennikarzu, działaczu społeczny i w sumie fajny (choć nie z mojej bajki) facecie! Czy możesz mnie, nam, wyjaśnić, co jest tak strasznie trudnego w przyswojeniu sobie informacji, że teksty typu: „ciocia Małgosia” (o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej), albo „polityka to nie gimnazjum żeńskie” umniejszają, dołują i w zasadzie obrażają żeńską połowę społeczeństwa? – zaczęła swój wpis Młynarska.

-A potem pojawiasz się Ty, ze swoją „fajną gadką”, z gębą pełną frazesów o jednoczeniu wspólnoty i jednym aroganckim zdaniem pokazujesz, że tak naprawdę jest to owszem wspólnota, ale zadowolonych z siebie facetów, bez obciachu kultywujących męski przywilej. Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego, co żeńskie. Na razie, no pasaran. Dziękuję za uwagę – zakończyła swoją publikację.

Komentarze