Oszukane aktorki i celebrytki! Straciły milion złotych! Oszustwa uniknęła Gessler i Lewandowska!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przejęła wszystkie śledztwa, które dotyczą oszustwa siedmiu aktorek, piosenkarek oraz ich menadżerek. Kobiety w sumie straciły milion złotych. Śledczy uruchomili też międzynarodową pomoc prawną, bo oszuści działali z terytorium Wielkiej Brytanii.

Zagraniczne telefony

Oszuści z poszkodowanymi celebrytkami kontaktowali się z zagranicznych numerów telefonów. Dzwonili z numeru brytyjskiego. Tam tez pieniądze miały być wypłacane. Jak na razie nie udało się odzyskać wyłudzonych kwot.

Przesłuchania gwiazd

Już wcześniej poszkodowane zostały przesłuchane. Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie planuje przesłuchania świadków. Są to znane osoby, które nie zostały oszukane, ale również z nimi kontaktowali się oszuści. Nalezy do nich między innymi Lara Gessler, która swoich fanów ostrzegała przed przestępcami na Instagramie. Kobieta pisała:

Próbowano mnie oszukać przez telefon. Pan się podał za policjanta, mówił ,że jeśli mu nie wierzę to mogę wcisnąć gwiazdkę,a później 112 i połączę się z policją. Mówił, że mnie obserwują i próbują się włamać na konto. Ja się nie dałam nabrać”

O podobnej sytuacji informowała Anna Lewandowska, która też ostrzegała przed oszustami w mediach społecznościowych:

Odebrałam dzisiaj telefon, którzy próbowali wyłudzić dane i pieniądze. Podobna sytuacja dotknęła moich znajomych, dlatego proszę, bądźcie ostrożni. Nie podawajcie żadnych danych osobom podającym się za policję czy prokuraturę przez telefon”

Oszukane gwiazdy

Kilka celebrytek dało się oszukać. Na „metodę na policjanta” dała się nabrać 35-letnia finalistka programu The Voice of Poland. Oszust straszył kobietę atakiem hakerskim i kazał jej przelać pieniądze na inne bezpieczne konto. Piosenkarka przelała 50 tysięcy złotych. Poszkodowana jest też menadżerka wokalistki. Oszukana została też 33-letnia aktorka teatralna. Kobieta przelała oszustowi 152 tysiące złotych. Kolejną oszukaną była aktorka znana z filmów Patryka Vegi. Kobieta dała się oszukać na 500 tysięcy złotych.

źródło: niezalezna.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze