Oto branże przyszłości, sprawdź w jakim zawodzie zarobisz najwięcej!

Przeciętne wynagrodzenie stale rośnie, w większości wykonywanych zawodów zaczyna brakować wykwalifikowanej kadry pracowniczej, ale… nie we wszystkich. W jakim zawodzie można liczyć na podwyżkę, a w jakim raczej niekoniecznie?

 

Główny Urząd Statystyczny podał informację, że we wrześniu tego roku średnia płaca wyniosła w Polsce 5,1 tys. zł, to aż o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednak tempo wzrostu podwyżek zaczyna hamować, jednak jest kilka zawodów w których nadal można liczyć na wysokie podwyżki.

Najwyższe stawki i najwyższe zapotrzebowanie zaobserwowano w branży IT na stanowiskach związanych z machine learning, a także na rynku finansowym czy inżynieryjnym z różnych branż. Doświadczeni specjaliści IT dzisiaj zarabiają średnio powyżej 10 tysięcy zł. O polskich pracowników konkurują firmy z całego świata.  Osoby które posiadają doświadczenie i często znajomość języków obcych bądź specyficznych systemów, mogą liczyć na jedne z wyższych wynagrodzeń na rynku.

 

 

Bardzo ważne jest dziś posiadanie kompetencji cyfrowych. Postępujący rozwój cyfryzacji sprawia, że już teraz większość zawodów wymaga posiadania takich umiejętności, nawet w zawodach pozornie zupełnie nie związanych z branżą technologiczną. Na rynku doceniane są też osoby, które potrafią nawiązać relację z klientem i pozyskać klientów biznesowych.

 

źródło: businessinsider.pl, pexels.pl

Komentarze