TEN ŚRODEK wywołuje raka i negatywnie wpływa na środowisko. Rolnicy stosują go na POTĘGĘ! Chodzi o…

rolnicy

W Polsce utarła się tradycja stosowania substancji o nazwie ,,Roundup”. Rolnicy z chęcią używają go przy swoich plonach. Jest tani i skuteczny. Nie wszyscy są jednak świadomi tego, jak duże konsekwencje może nieść za sobą stosowanie go w duzych ilościach.

Popularny ,,Roundup” to nazwa handlowa nieselektywnego herbicydu zawierającego jako substancję czynną glifosat. Stosuje się go po to aby wyeliminować wszystkie rośliny w tym uporczywe chwasty przed założeniem plantacji. 

 

Podczas stosowania go w małych ilościach trucizna nie działa natychmiastowo. Jej skutki kumulują się w organizmie. Człowiek nie posiada zdolności do wydalania szkodliwych pierwiastków, które zawarte są w preparacie. Niestety, z upływem czasu konsekwencje mogą być tragiczne. W rezultacie może dojść do uszkodzenia wątroby, trzustki i tarczycy. Jednym słowem, najbardziej narażone będą organy oczyszczające organizm z toksyn. A więc choroba będzie widoczna dopiero po jakimś czasie. 

 

Dlaczego preparat jest tak popularny? Litr oryginalnego środka trzeba zapłacić ok. 35 zł, ale są też podróbki, a rolnicy chętnie po nie sięgają, bo są aż o 10 zł tańsze.

 

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA w branży kulinarnej! Nie ŻYJE gwiazda MasterChef’a i Hell’s Kitchen!

 

Nie tylko w Polsce używanie Roundupu budzi negatywne emocje. Sprawą zainteresowali się także i Niemcy i zakazali stosowania herbicydu.

 

 

 

Fot. unsplash, źródło: wp.pl

Komentarze