Piast Mistrzem!

Piast Gliwice został mistrzem Polski. Zawodnicy Waldemara zapewnili sobie tytuł w ostatnim meczu z Lechem Poznań. Zdobywcą zwycięskiego gola był Piotr Parzyszek.

Przed ostatnią kolejką, tylko sami zawodnicy Piasta mogli pozbawić siebie tytułu mistrzowskiego. Zawodnicy z Gliwic mieli dwa punkty przewagi nad drugą Legią Warszawa. Przed gliwiczanami nie było niezwykle trudne spotkanie, bowiem podejmowali oni poznańskiego Lecha. Od początku spotkania widać było, że Piast czuje presję mistrzostwa. „Piastunki” grały najgorszy mecz w fazie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.

To zawodnicy Kolejorza prowadzili grę na terenie rywala i to oni byli bliżsi strzelenia gola. W 27. minucie stało się to na co czekali wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach. Błąd w komunikacji pomiędzy Rafałem Janickim i Matusem Putnockym, skrzętnie wykorzystał Piotr Parzyszek, który bez trudu skierował futbolówkę do pustej bramki. Trybuny eksplodowały. Na ten moment to Piast był mistrzem Polski. Stracona bramka wyraźnie podziałała na Lecha. W przeciągu kilku minut zdołali stworzyć kilka naprawdę groźnych sytuacji.

Najbliższy pokonania Jakuba Szmatuły był Vujadinović, które strzał odbił się od słupka bramki.

Druga połowa to ciągłe ataki Lecha Poznać. Tego dnia Darko Jevtić, posyłał bardzo kąśliwe piłki w pole karne. W 55. minucie ponownie blisko zdobycia bramki był Vujadinović. W tej sytuacji dobrze zachował się Szmatuła, który odbił piłkę na rzut rożny. W dalszym ciągu podopieczni Dariusza Żurawia stanowili ogromne zagrożenie pod bramką gliwiczan. Blisko strzelenia gola był Kostevych, lecz skierował piłkę daleko ad bramką rywali.

Do końca meczu Piast musiał drżeć o wynik spotkania. Gdy rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego kibice, zawodnicy jak i sztab szkoleniowy wybuchli z zachwytu. „Piastunki” w ten sposób napisał własną wspaniałą historię. Po raz pierwszy w swoich występach został Mistrzem Polski.

/Paweł Kopała

Komentarze