Pięciu biało-czerwonych nie zagra w meczu z Rosją! Piłkarzy czeka jutro poważny test!

Wiadomo już, że pięciu naszych piłkarzy nie wystąpi na murawie w spotkaniu z Rosją. Maciej Rybus, Paweł Dawidowicz i Arkadiusz Milik, mają problemy ze zdrowiem Natomiast Piotr Zieliński i Radosław Majecki, nie zagrają z innych powodów.

Pięciu poza boiskiem

Maciej Rybus, Paweł Dawidowicz i Arkadiusz Milik nie biorą udziału w treningach. Jednak po meczu z Rosją będą powoli wprowadzani na boisko. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, powiedział dla portalu Sport.pl:

Pewnie już w przyszłym tygodniu cała trójka będzie trenowała z całą grupą. W meczu z Rosją jednak nie zagrają.

Najpoważniejszą kontuzję miał Arkadiusz Milik. Został wysłany na konsultację medyczną do Hiszpanii. Stamtąd przywiózł dobre wiadomości. Operacja nie będzie potrzebna, a uraz da się wyleczyć poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne oraz treningi.

Facebook/PZPN Łączy Nas Piłka

Delikatne treningi

Natomiast Dawidowicz i Rybus trenują bardzo delikatnie. Nie z całą grupą, ale sami na boku boiska. W meczu z Rosją zabraknie też Piotra Zielińskiego i Radosława Majeckiego, który jest naszym czwartym bramkarzem. Do dyspozycji trenera będzie 22 zawodników. Zieliński opuścił zgrupowanie w Opalenicy, żeby towarzyszyć żonie podczas porodu. Piłkarz został tatą Maksymiliana. Na zgrupowanie wróci 2 czerwca. Natomiast Majecki został powołany tylko na zgrupowanie. Wiadomo było, że na Euro nie poleci. Piłkarz ma się oswajać z reprezentacją. Polacy zaczynają treningi meczem ze Słowacją. Będzie to 14 czerwca. Już pięć dni później zagrają z Hiszpanią, a 23 czerwca ze Szwecją.

Źródło: Sport.pl

Zdjęcia: Facebook/PZPN Łączy Nas Piłka

Komentarze