Pijane 17-latki kąpały się NAGO na Mazurach – NAGLE poczuły…

Dwie 17-latki z gminy Orneta (woj. warmińsko-mazurskie) nago wskoczyły do jeziora Mieczowego. To co się później stało je przeraziło.

Dwie 17-letnie dziewczyny z Mazur postanowiły spełnić swoje marzenie i bez żadnych ubrań wskoczyć do jeziora o świcie. Tego, co stało się później nikt by się nie spodziewał. 

Obie dziewczyny były pijane. W jeziorze zaczęły kąpać się w sobotę 22 czerwca ok. godziny 4.00 . Nic nie wskazywało na to, co później się stało – szczęśliwe nastolatki nago wskoczyły do wody – nagle poczuły…

że coś jest nie tak, okazało się, że na miejsce przyjechał patrol policji. Oficer dyżurny lidzbarskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w okolicach jeziora ktoś zakłóca porządek. Policjanci zauważyli dwie kapiące się dziewczyny w jeziorze Mieczowym. 

Komunikat policji mówi jasno : 17-latki głośno krzyczały, zupełnie nie zwracając uwagi na okolicznych mieszkańców. Gdy wyszły z wody przekonywały policjantów, że „chciały tylko spełnić swoje marzenie o kąpieli w jeziorze nago o poranku”. Funkcjonariusze o incydencie poinformowali rodziców. Trwa wyjaśnianie jak kobiety weszły w posiadanie alkoholu.

Policja ostrzega. W ubiegłym roku doszło do 49 utonięć, z czego w okresie wakacji w województwie warmińsko-mazurskim utonęło 21 osób. 

„Nie dopuśćmy do tego, by w tym roku ta liczba ponownie wzrosła. Przestrzegajmy zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i korzystajmy z jej uroków, pozostając bezwzględnie trzeźwym. Alkohol wypity przed wejściem do wody lub w trakcie korzystania z urządzeń wodnych jest jednym z głównych czynników, z powodu których dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń na wodzie” – informuje polska policja.

Komentarze