Piłkarski absurd. 22 tysiące miesięcznie i mieszkanie

płaci-piłkarzowi-Gwardia-Koszalin

Pensja piłkarza nożnego na piątym poziomie krajowych rozgrywek (IV liga), to… 22 tysiące złotych miesięcznie. Klub zapewnia mu również mieszkanie.

Taką informację na Twitterze przekazał dziennikarz Norbert Skórzewski.

płaci-piłkarzowi-Gwardia-Koszalin
Michał Masłowski
Fot. www.gwardia-koszalin.pl

Pensja zawodnika na piątym poziomie polskich piłkarskich rozgrywek to… 22 tysiące złotych miesięcznie. Klub zapewnia mu również mieszkanie. Zawodnik to Michał Masłowski, a klub to Gwardia Koszalin, zespół występujący w IV lidze, czyli na piątym poziomie rozgrywek.

Z informacji Skórzewskiego wynika również, że piłkarz odrzucił ofertę I ligowego Zagłębia Sosnowiec, które oferowało 18 tysięcy złotych i wybrał IV ligę za 22 tysiące miesięcznie.

Masłowski to 3-krotny reprezentant Polski i były zawodnik Legii Warszawa. Klub z Warszawy zapłacił za niego swego czasu 800 tys. euro. W latach 2011-14 piłkarz grał z powodzeniem w Zawiszy Bydgoszcz. Awansował do Ekstraklasy i zdobył Puchar Polski. W grudniu 2014 r. zadebiutował w reprezentacji Polski i przeszedł do wspomnianej Legii. Potem było już tylko gorzej. Piast Gliwice, Gorica z Chorwacji, Zagłębie Sosnowiec (I liga). Teraz przyszedł czas na klub z Koszalina, który na półmetku rozgrywek zajmuje czwarte miejsce w zachodniopomorskiej IV lidze. Gwardia traci do lidera – Floty Świnoujście – 13 punktów.

Zobacz także:

https://wyborcza24.pl/wiesz-ile-zarabiaja-gornicy-wielu-o-takich-zarobkach-moze-jedynie-snic/

Komentarze