PKW przekazało ważne informacje! Dzień przed wyborami.

Wybory prezydenckie 2020. PKW mówi o frekwencji i jej rekordzie. 

Wybory prezydenckie 2020. W naszym kraju głosowanie jeszcze nigdy nie wyglądało, tak jak w ten sposób. Prezydenta wybierzemy w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszystko przez panującą pandemię koronawirusa. Na temat organizacji wyborów wypowiedziała się Magdalena Pietrzak z Krajowego Biura Wyborczego. Naromiast Sylwester Marciniak z Państwowej Komisji Wyborczej  przyznał, że jego zdaniem „w normalnych czasach frekwencja byłaby rekordowa”.

Magdalena Pietrzak gościła w jednym z programów na anteniePolsat News. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego zostala zapytana o organizację wyborów prezydenckich 2020. Głosowanie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wyborcy mają wziąć ze sobą własne długopisy oraz rękawiczki.

– W lokalach będą długopisy, które zostaną zdezynfekowane, ale zawsze bezpieczniej jest mieć swój. Będą też płyny do dezynfekcji przy wejściu – mówi przewodnicząca KBW i dodaje
-każdy członek komisji będzie miał maseczkę, mają też przyłbice, są wyposażeni w środki do dezynfekcji”.

Członkowie komisji wyborczych nie będą poddawani mierzeniu temperatury przed rozpoczęciem głosowania. – Nie ma takich procedur – mówi Pietrzak.

W czasie rozmowy poruszono także temat powodzi, które dotknęły niektóre rejony naszego kraju. Najgorsza sytuacja ma miejsce na Podkarpaciu.

– To jest siła wyższa. Będziemy reagować na bieżąco. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami władz w terenie. Już w dwóch przypadkach przenieśliśmy siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych, bo lokale były zalane. Kodeks wyborczy przewiduje takie sytuacje – mówi Magdalena Pietrzak.

Komentarze