PLAGA SZALONYCH MRÓWEK! Atakują ofiary KWASEM! Są groźne dla człowieka!

Australia walczy z plagą żółtych szalonych mrówek. Są one groźne nie tylko dla zwierząt, ale też dla ludzi. Mrówki atakują ofiarę kwasem i atakują chmarami.

Groźne mrówki

Ten groźny gatunek mrówek prawdopodobnie pochodzi z Afryki. Jednak na coraz większą skale rozprzestrzenia się w Australii. Jak donosi pozarządowa organizacja Invasive Species Council plaga mrówek stanowi poważne zagrożenie między innymi dla parku narodowego Wilgotnych Tropików w Queensland. Jest to jeden z najstarszych lasów deszczowych na naszej planecie.

Zmasowany atak

Jak donoszą australijskie media mrówki są już 3 km od miejscowości Mount Elliot. Żyją tam żaby i jaszczurki, które nie są spotykane nigdzie na świecie. James Trezise z ISC powiedział:

Jeśli tam dojdą, całkowicie zniszczą te gatunki. Gdy się tam zagnieżdżą, zmiotą z krajobrazu wszystkie małe zwierzęta: owady, żaby, jaszczurki

Kwas mrówkowy

Te mrówki nie tylko gryzą, ale też atakują ofiarę kwasem mrówkowym. Dochodzi do oślepienia ofiary. To sprawia, że szalone mrówki są doskonałymi zabójcami. James Trezise powiedział:

Atakują chmarami i oślepiają żaby czy nawet znacznie większe zwierzęta, a potem karmią nimi kolonię

Na australijskiej Wyspie Bożego Narodzenia obecne są już od 1934 roku. Zabiły już tam miliony czerwonych krabów oraz zmieniły strukturę lasu. Kwas tych mrówek może dotkliwie poparzyć skórę człowieka.

Źródło: RMF24

Zdjęcie: Pexels

Komentarze