Planujesz się pobrać w przyszłym roku? Przedstawiamy trendy ślubne 2020!

Jeśli masz już zaplanowaną datę ślubu, ale brak pomysłów na ten dzień, to ten artykuł jest dla specjalnie dla Ciebie.

Gdy sezon ślubny 2019 ma się już ku końcowi, profesjonalni organizatorzy wesel już teraz szukają inspiracji na nadchodzący rok. W związku z tym już teraz wstępnie przewidują, na co będzie popyt. Zacznijmy od sukni. W nadchodzącym sezonie najwięcej panien młodych ma postawić na suknie o kroju księżniczki, czyli gorsetowa, dopasowana góra i bardzo szeroki dół, czasami z trenem. Panie chętnie wybiorą bogato zdobione kreacje. Ponadto coraz większą popularność zyskują hafty. Mogą być one bardziej dyskretne lub widoczne. Co jeszcze będzie na topie?

Jednym z ważniejszych trendów jest tzw. eko ślub. Dlatego też mnóstwo młodych par podejmuje radykalne działania i modyfikuje swoją imprezę. Chodzi o to, aby jak najmniej wyrzucić, jak najmniej zmarnować. Przekłada się to między innymi na zaproszenia (papier z recyklingu}, unikamy marnotrawstwa żywności i wiele innych. Obecnie jest mnóstwo sposobów na eko ślub, wystarczy skonsultować to z organizatorami. 

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi rezygnuje z mięsa, dlatego należy zadbać również o menu dla takowych. Mało tego, wiele par decyduje się na lżejszy jadłospis, zwłaszcza w sezonie letnim. Przeważnie takie jedzenie jest zdrowsze i lekkostrawne. W dobrym stylu jest też uwzględnić wszelkie nietolerancje pokarmowe gości. 

Zawitał do nas trend, według którego komponuje się bukiety z sezonowych roślin, w tym również suszonych kwiatów. Ponadto niektóre panny młode ukrywają w swoich wiązankach jakieś osobiste przedmioty, dzięki czemu ich bukiecik jest wyjątkowy. 

Niektórzy proszą swoich gości, aby wpłacali datki na organizacje (między innymi te związane z ochroną środowiska). Najczęściej taką formą zastępuje się klasyczne wręczanie prezentów typu kwiaty, sztućce i pościele. Państwo młodzi życzą sobie wówczas wsparcia dla potrzebujących. 

Jak widać, niektóre trendy wracają, inne zaś przechodzą do historii. Pojawiają się też zupełnie nowe nurty w sztuce organizacji przyjęcia weselnego. Jednak najważniejsze, to nie dać się zwariować, ale skupić się na swojej wzajemnej miłości. To mas być Wasz dzień. 

Komentarze