POGRZEB Michała Wiśniewskiego? To…

Pogrzeb Michała Wiśniewskiego – artysta w trumnie. Nie było widać ani jedenej z żon. O co chodzi?

Michał Wiśniewski liderem Ich Troje został 25 lat temu. Zespół latami był pierwszy na polskich listach przebojów. Wielu Polaków kochało Ich Troje. Większość do dziś z sentymentem włącza stare piosenki. Zespół Michała Wiśniewskiego pokochaliśmy za takie hity jak „Zawsze z Tobą chciałbym być”, „Babski Świat” czy „A wszystko to”. Artysta reprezentował nasz kraj także na Eurowizji.

Zespół Ich Troje założyli Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Początkowe granie w klubach zmieniło ich w gwiazdy estrady. Zespół przez kilka lat był jednym z najpopularniejszych w Polsce. Michał Wiśniewski w czasach świetności szokował swoim czerwonym kolorem włosów. Artysta słynie z kontrowersji więc nie dziwi fakt, że jego pogrzeb…

był wyreżyserowany na potrzeby teledysku. Grupa Ich Troje w 2017 roku wydała płytę „Pierwiastek z dziewięciu”. Na płycie po raz pierwszy fani usłyszeli głos Agaty Buczkowskiej. Wokalistka w 2017 roku dołączyła do zespołu. Wcześniej brała udział m.in. w The Voice of Poland. Motyw pogrzebu pojwił się w teledysku do piosenki „Czerń i Biel”.

Teledysk został odebrany dość kontrowersyjnie. Wiśniewski położył się do trumny. Dlaczego zdecydował się na ten krok? Miała to być metafora jego kariery.

-Wejście 30 lat temu na scenę, późniejszy sukces i ogromny upadek zabiły tego czarnowłosego chłopaka ze Złotna w Łodzi, a zmusiły „czerwonowłosego” do ciągłej walki. Musiałem walczyć nie tylko z powszechnym hejtem, brakiem zrozumienia przekazu, nadmiarem czy brakiem kasy, ale również z jestestwem dwóch postaci – tej prywatnej i tej na scenie. On próbował w 2013 powrócić do normalności, ale okazało się, że to niemożliwe. Oczywiście biorąc pod uwagę, że chce nadal tworzyć dla ludzi, bo dla samego siebie mógł zawsze. – wyznał Wiśniewski.

Produkcja wśród fanów wzbudziła pozytywne emocje. Na klipie widać pijaną matkę artysty oraz wszystkie jego dzieci. „Pogrzeb Michała Wiśniewskiego. Ciekawa metafora. Moim zdaniem znakomity teledysk” – napisał jeden z fanów.

https://youtu.be/aMtVrrffm44

Komentarze