Pojawił się PILNY komunikat w sprawie szczepień! Chodzi o terminy!

Pojawił się właśnie pilny komunikat w sprawie szczepień! Co w nim napisano?

Szczepienia przeciwko COVID-19 nadal budzą wielkie emocje. Niektórzy chcą się szczepić i nie mogą się doczekać na swoją kolei. Inni absolutnie nie chcą słyszeć o zaszczepieniu. Jeszcze inni podważają bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek.

Właśnie pojawił się pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień. O co chodzi?

Zobacz także: TEN operator telefoniczny mógł OSZUKIWAĆ klientów. Grozi mu WIELKA kara!

– W związku z nadchodzącą rejestracją kolejnej grupy wiekowej (roczniki 2000-2003) informujemy, iż zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem skierowania wystawione zostaną wszystkim osobom, które do 9 maja bieżącego roku ukończyły 18. rok życia – podano.

Wspomniano też o osobach powyżej szesnastego roku życia. Kiedy one będą mogły się zaszczepić?

– Rada Medyczna opublikuje w nadchodzącym tygodniu stanowisko dot. szczepień pacjentów powyżej 16. roku życia. W przypadku pozytywnej rekomendacji zastosujemy adekwatne rozwiązania umożliwiające rejestrację i szczepienie osób w wieku 16 – 17 lat – podkreślono.

Na razie jednak młodzież nie będzie mogła się zaszczepić. Rząd chce zagwarantować szczepienia wcześniej komunikowanym grupom osób.

– Biorąc pod uwagę wpływ, jaki ta decyzja może mieć na proces rejestracji, odraczamy decyzję o wystawianiu skierowań dla części pacjentów z rocznika 2003. Zasady rejestracji i szczepień tej grupy zostaną zakomunikowane po wydaniu opinii Rady Medycznej – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Warto wspomnieć, że wielkim sukcesem okazała się akcja „Zaszczep się majówkę”. W specjalnych punktach zaszczepiono wtedy ponad 41 tys. osób.

Zobacz także: NIE ŻYJE brat Krawczyka! Szokujące okoliczności!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Komentarze