POLEXITU nie będzie ! Kaczyński mówi wprost!

Kaczyński

Na łamach Forsal.pl ukazał się artykuł, w którym prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi o planach na najbliższą przyszłość. Były premier powiedział wprost, że Polexit to tylko wymysł przeciwników obecnie rządzącej partii.

 

Nie będzie żadnego polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Jednocześnie jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu, jaki widzimy w Unii Europejskiej. Traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać albo są wykorzystywane pretekstowo.

Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno – Niemcy. Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione – mówił Jarosław Kaczyński dla Rafała Białkowskiego z PAP.

W dalszej części wywiadu możemy dowiedzieć się o zmianach w rządzie. Media w Polsce mówią wprost, że przygotowywana jest mała rewolucja na jesień bieżącego roku. Wszystko dementowane jest jednak przez Kaczyńskiego, który podkreśla, że żadnej rekonstrukcji nie będzie. Prezes dopuszcza jedynie pojedyncze zmiany. Możemy także przeczytać, że sam nie zamierza opuszczać ław rządowych, póki nie skończy pracować nad ustawą o powszechnym obowiązku obrony. Projekt jest obecnie w fazie konsultacji międzyresortowych.

Źródło: Forsal.pl /PAP

Zdjęcie: Facebook

Komentarze