Polska ma LEK na Koronawirusa?! „Właściciel może zostać najbogatszym człowiekiem świata”

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pozytywnie rozpatrzył wniosek o dopuszczenie leku Arechin do leczenia przypadków zakażeń koronawirusem.

-Polska firma farmaceutyczna Adamed Pharma, zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Produkt będzie dystrybuowany do pacjentów zgodnie z dyspozycjami Ministra Zdrowia – możemy przeczytać w oświadczeniu firmy Adamed.

Arechin to lek zawierający fosforan chlorochininy. Substancję tę, dotychczas stosowano w leczeniu oraz profilaktyce malarii i reumatoidalnego zapalenia stawów. Jak się okazuje chlorochinina  pozytywnie wpływa na zapaleniu płuc związane z wirusem COVID-19. U leczonych tym lekiem pacjentów zanotowano szybszy spadek gorączki a także szybsze wyzdrowienie w porównaniu do pacjentów u których stosowano inny rodzaj leczenia.

-Zaleca się włączenie tego leku do następnej wersji wytycznych dotyczących zapobiegania, diagnozowania i leczenia zapalenia płuc spowodowanych przez COVID-19 wydanych przez Narodową Komisję Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej w leczeniu zakażenia COVID-19 w większych populacji w przyszłości – czytamy w oświadczeniu autorów badania.

– To może być strzał w dziesiątkę i przełom. Właściciele firmy szybko mogą stać się najbogatszymi ludźmi świata. Wystarczy spojrzeć na zapotrzebowanie. – pisze jeden z internautów.

 

Komentarze