Polska przejmie Deutsche Bank?! Są nowe informacje.

bank

Międzynarodowy bank Deutsche Bank działa na całym świecie. W ostatnim czasie jego akcje zmalały. Czy niemiecki gigant z problemami może być dla Polski dobrą inwestycją?

Deutsche Bank AG to międzynarodowy bank , działający na całym świecie. W jego strukturach pracuje 101 877 pracowników. Siedzibą banki jest Frankfurt nad Menem. W połowie sierpnia ubiegłego roku cena jednej akcji Deutsche Banku – globalnego giganta ze 150-letnią historią, wynosiła historyczne minimum – 5,77 euro. Od tamtej pory kurs utrzymuje się nieco ponad tym poziomem, co oznacza kapitalizację Deutsche Banku w wysokości około 15 mld dol., czyli około 58 mld zł. Tymczasem wartość rynkowa naszego swojskiego i działającego głównie w Polsce PKO BP wynosiła w połowie grudnia 2019 roku 43 mld zł, czyli w gruncie rzeczy niewiele mnie.

ZOBACZ TAKŻE: BURZA śnieżna na wybrzeżu! Wideo przeraża.

 

Czy tak niskie akcje Deutsche Banku, który znajduje się w bolesnej restrukturyzacji to dobra okazja do inwestycji? Problemy banku trwają już około 5 lat. Najprościej rzecz ujmując bank ma zbyt wysokie koszty działalności przy jednocześnie zbyt niskich przychodach. W wyniku tego pogarszają się jego wyniki finansowe.  Deutsche Bank ma również wiele zalet. Według oceny analityków wciąż ma on jednak bardzo zadowalający poziom kapitalizacji oraz dysponuje bardzo wartościowymi aktywami. Po za tymi atutami, niemiecki gigant to wielka kultura bankowości. Zagłębiając się w tajniki funkcjonowania Banku można nabyć ogromną ilość wiedzy i zebrać doświadczenie.

 

ZOBACZ TAKŻE: TYLE średnio zarabiają Polacy. Kwota mocno dziwi.

 

To być może pierwsza w historii okazja, by polski podmiot objął znaczący udział w tak ważnej zachodniej instytucji finansowej. Nigdy wcześniej nie było nas na to stać. Jest to więc pierwsza taka okazja i kto wie, czy nie ostatnia.

 

fot. pixabay

Komentarze