Potępiają 40-latkę! W 8 miesiącu ciąży zdecydowała się na TEN CZYN!

cięży

Pewna kobieta będąc w 8 miesiącu ciąży zdecydowała się na odważną decyzję.

Li swoim występem rozpoczęła debatę na temat zalet i zagrożeń związanych z energicznym ćwiczeniem podczas ciąży.

 

W momencie zajścia w ciążę kobieta postanowiła, że nie zrezygnuje ze sportu, który sprawia jej ogromną przyjemność i satysfakcję. Przyszła mama postanowiła przebiec maraton w Szanghaju będąc w 8 miesiącu ciąży. Ciężarna zawalczyła z tradycyjnymi chińskimi postawami wobec kobiet oczekujących dziecka. W sieci toczy się dyskusja, czy powinna to robić.

 

Li Lili w ostatnią niedzielę biegła w maratonie w Szanghaju podczas 32 tygodnia ciąży, kończąc wyścig z wynikiem 5 godzin i 17 minut. Był to trzeci maraton, który Li przebiegła, będąc w ciąży. Pierwsze dwa przebiegła w ósmym tygodniu (z czasem 3:54:43) i w 22 tygodniu ciąży (z czasem 4:47:58). Dotychczas zapalona biegaczka  ukończyła 62 maratony.

 

„Wiele osób martwi się, ponieważ tego nie rozumieją. Większość z tych krytyków nigdy nie była w ciąży, faktem jest, że zrobiłam to, ponieważ mam bardzo głębokie zrozumienie własnego ciała. Przebiegłam ponad 60 maratonów, jestem bardzo dobrym biegaczem. Przebiegłam maraton w 3:28, który uważany jest za doskonały czas nawet dla utalentowanych sportowców, nawet mężczyzn. Mam własne metody treningowe, trenuję od bardzo dawna i starannie przygotowałam się na te maratony” -powiedziała bohaterka w wywiadzie dla serwisu Pear Video.

 

Wiele osób skomentowało wyczyn ciężarnej jako nieodpowiednie zachowanie. W chińskiej kulturze istnieje przekonanie, że ciężarne matki powinny unikać wysiłku, nawet do miesiąca po urodzeniu.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Badania nie kłamią – większość kobiet NIENAWIDZI…

 

 

Według Amerykańskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników jogging jest jedną z form aktywności polecanych ciężarnym. W ciąży, która przebiega prawidłowo, umiarkowany trening  może być powtarzany trzy razy w tygodniu lub częściej, ale nie powinien przekraczać 45 minut dziennie. Każdą decyzję warto konsultować z lekrzem prowadzącym ciążę.

 

 

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

 

 

Komentarze