Poważna CHOROBA gwiazdy „Na wspólnej”! Straciła przytomność, gdy…

Bożena Dykiel to polska aktorka, która od wielu lat kojarzona jest z postacią Marii Zięby w serialu „Na wspólnej”. Wielokrotnie występowała także na dużym ekranie, m. in. w filmach: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Człowiek z żelaza”, „Kobieta z prowincji”,  „To ja, złodziej” czy „Dzień świra”.

Okazuje się, że pani Bożena Dykiel od wielu lat zmaga się z poważną chorobą. Mimo, że aktorka jakiś czas temu skończyła 71 lat, nie chce zwalniać tempa, ponieważ aktorstwo jest całym jej światem. Niestety, przypadłość na którą cierpi aktorka daje się we znaki… 

Dwa lata temu, w trakcie kręcenia sceny do serialu „Na wspólnej” Bożena Dykiel straciła przytomność.

– Wiedziałam, że mam wadę serca, ale dalej żyłam jak wariatka. Kręciliśmy w „Na Wspólnej” wątek, gdzie Ziębowie przechodzili małżeński kryzys. Sceny były emocjonalne i trudne. Pracowałam cztery dni w tygodniu po 12 godzin. Mój mózg był niedotleniony, bo wadliwa zastawka raz mi się otwierała, raz nie. I któregoś dnia upadłam – wyznała.

Ta sytuacja była punktem zwrotnym w jej życiu. Aktorka przeszła bardzo poważną operację. Jej stan zdrowia nieustannie był monitorowany przez specjalistów w dziedzinie kardiologii. Pani Bożena usłyszała od lekarzy, że musi zmienić tryb życia. Bliscy pilnowali, by aktorka nie dźwigała ciężkich przedmiotów i nie obciążała mięśnia sercowego. Mimo problemów ze zdrowiem Dykiel nie wyobraża sobie zrezygnować z aktorstwa. Niedawno miała okazję realizować dwa projekty telewizyjne, emitowane przez stację TVP. Były to programy: Czar par i Najgorszy kucharz. 

Aktorka przyznaje, że rodzina jest jej oczkiem w głowie. Daje jej wytchnienie i pomaga zrozumieć, że należy dbać o swoje zdrowie.

Źródło: Lelum

Zobacz też: TO nagle stało się na konferencji Fame MMA 5!

Zdjęcie: Wikipedia

 

Komentarze