Poznaj nową sieć sklepów w której zrobisz zakupy przez całą dobę, we wszystkie niedziele i święta!

Do połowy 2020r Amazon planuje otworzyć 20 placówek sklepów samoobsługowych. Dla wielu polaków jest to świetna wiadomość ponieważ sklepy będą w 100% autonomiczne, a więc będzie można robić w nich zakupy w niedziele i święta.

 

Bezkasowy sklep „Take&Go” funkcjonuje już w Poznaniu, który otworzyła firma Surge Cloud. Zakupy w takim sklepie są banalnie proste, wystarczy ściągnąć aplikację przed wejściem, podać swoje dane i numer karty – tak jak przy standardowych płatnościach online. Następnie aby wejść do sklepu, należy zeskanować kod QR aby po chwili móc cieszyć się zakupami. Do wyboru jest wiele różnych produktów spożywczych, w tym dań gotowych dostarczanych przez lokalnych producentów. Produkty są kasowane automatycznie, bez konieczności używania jakiekolwiek skanera. Wszystko przebiega więc łatwo, szybko i wygodnie.

 

Taka wizja samoobsługowych sklepów wydaje się być bardzo ciekawa. Zwłaszcza dla osób zabieganych, które nie zawsze mają czas na zrobienie zakupów, a także dla tych którzy swój czas szanują. Firma Amazon zapowiedziała, że do 2020r. otworzy 20 nowych placówek samoobsługowych sklepów w Polsce. W USA sklepy te już funkcjonują pod nazwą „Amazon Go”.

 

Największą zaletą sklepów bezkasowych jest to, że nie trzeba niczego skanować, ani sprawdzać. W placówce nie ma kasy ani obsługi. Zakupy przebiegają szybko, sprawnie i przede wszystkim bez kolejki. Po wyjściu ze sklepu użytkownik po paru minutach otrzymuje rachunek w swojej aplikacji. Jakiekolwiek błędy przy rozliczeniu rachunku może zgłosić w ramach reklamacji, która zostanie rozpatrzona na podstawie nagrań. W sklepach bezkasowych nie będzie można kupować alkoholu.

 

 

W Polsce taki rodzaj sklepów ma szanse odnieść ogromny sukces, Polacy szybko przyzwyczajają się do innowacji, które w znacznym stopniu ułatwiają życie np. Uber czy Uber Eats. Są otwarci na wprowadzanie nowych technologii takich jak np. płacenie zbliżeniowe.

 

Bardzo podoba nam się taka wizja zakupów, a Wam?

 

źródło: gloswielkopolski.pl, tg.shop, pexels.com,  forbes.com

 

Komentarze