Poznasz PŁEĆ dziecka bez USG! Proste jak test ciążowy. Wystarczy…

Chłopiec czy dziewczynka? Jaka będzie płeć dziecka? 

Aktualnie odpowiedź na te pytania daje badanie USG przeprowadzone u ginekologa. Czy jednak można w inny sposób sprawdzić jaka będzie płeć naszego dziecka? Bez USG? Okazuje się, że tak i jest to tak proste jak test ciążowy, ale mało osób zna tę metodę.

Chociaż powrót do przeszłości związany z medycyną niespecjalnie przekonuje, to jednak ten dość absurdalny jak na obecne czasy sposób, niekoniecznie nie jest wart rozważenia. W 1898 roku w trakcie wykopalisk położonych 100 kilometrów na południe od Kairu odnaleziono papirus z napisem :

„Lek dla kobiety, która cierpi na […]”. Błyskawicznie zbadano, że opis dotyczył lekarstwa dla kobiety i ma ponad 2100 lat. Po odczytaniu treści znaleziono w niej także wskazówki na rozpoznanie ciąży, a także jak rozpoznać płeć przyszłego dziecka.

„Musisz włożyć do płóciennego woreczka pszenicę i jęczmień. Kobieta ma na to codziennie oddać swój mocz […]. Jeśli oba zboża kiełkują, będzie rodziła. Jeśli kiełkuje pszenica — urodzi chłopca, jeśli jęczmień kiełkuje — będzie córka. Jeśli żadne ziarno nie kiełkuje, nie będzie rodziła.”

(…) ku zdumieniu fachowców dowiódł, że mocz kobiet ciężarnych, które później rodziły chłopców, istotnie przyspieszał wzrost pszenicy, a mocz ciężarnej rodzącej później dziewczynki — jęczmienia. – pisał w swojej książce Jurgen Thorwald.

Komentarze