Prawo i Sprawiedliwość triumfuje w kolejnym sondażu. W Sejmie cztery partie

Kolejny sondaż i kolejne zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Z najnowszego badania IBRIS dla „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że w Sejmie znalazłyby się cztery partie.

Na formację Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 45,1 proc. respondentów. Główna siła opozycyjna pozostaje daleko w tyle, ponieważ Koalicję Obywatelską wskazał niespełna co czwarty ankietowany (24,6 proc. poparcia). Podium niezmiennie zamyka Lewica z poparciem na poziomie 12,6 proc. Swoją reprezentację przy Wiejskiej miałaby jeszcze Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15), którą wskazało 5,6 proc. pytanych. Z sondażu IBRIS wynika, że spośród wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych w Sejmie zabrakłoby tylko Konfederacji. Ugrupowanie tworzone przez narodowców oraz środowiska związane z Januszem Korwinem-Mikke i Grzegorzem Braunem poparło zaledwie 3,6 proc. ankietowanych.

Gdyby wybory zakończyły się zgodnie z przewidywaniami sondażu IBRIS dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Prawo i Sprawiedliwość nie tylko utrzymałoby władzę, ale również kontynuowałoby samodzielne rządy.

To już kolejne badanie, w którym partia rządząca nie ma sobie równych. Jedynym znakiem zapytania pozostaje kwestia utrzymania większości bezwzględnej. Ta pozwoli politykom PiS przez kolejne cztery lata sprawować władzę bez konieczności tworzenia koalicji. Jeśli tak się stanie, wszystkie siły opozycyjne razem wzięte ponownie nie będą miały praktycznie żadnego wpływu na polską politykę.

Polacy dokonają wyboru już w najbliższą niedzielę, 13 października. Przypomnijmy, że lokale wyborcze w całym kraju czynne będą w godzinach 7-21.

Komentarze