Problemy Sławomira Nowaka na Ukrainie! Chodzi o deklaracje majątkowe.

Sławomir Nowak UTRACI posadę na Ukrainie! Są oficjalne informacje.

Polak Sławomir Nowak, p.o. szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrawtodor, zostanie zwolniony ze stanowiska – powiedział Władysław Kryklij minister infrastruktury na Ukrainie. 

– Nowak sam zamierza odejść; rozumie, że zmienił się krajobraz polityczny. Chociaż sam Nowak jest najpewniej najmniej problematycznym członkiem ekipy, która zajmowała się gospodarką drogową – mówił minister rozmawiając z magazynem Fokus.

9 września ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) podała do informacji, że Sławomir Nowak opublikował nieprawdziwe informacje w swojej deklaracji majątkowej.

„W wyniku pełnej kontroli deklaracji p.o. szefa Ukrawtodoru za 2017 r. NAZK ustalił, że doszło do zadeklarowania nieprawdziwych danych na równowartość ponad 100 minimów socjalnych dla osób zdolnych do pracy” – czytamy w komunikacie NAZK.

„W sumie ustalono, że doszło do zadeklarowania nieprawdziwych informacji o wartości 189,2 tys. hrywien”, czyli w przeliczeniu ok. 30 tys. zł – dowiadujemy się z danych NAZK.

Sławomir Nowak w odpowiedzi na informacje NAZK stwierdził, że złożona przez niego deklaracja jest prawidłowa i zgodna ze stanem faktycznym. Ukrawtodor poinformował, że wszelkie deklaracje finansowe Sławomira Nowaka są potwierdzone na kontach bankowych.

„Szef Ukrawtodoru będzie bronił swojego stanowiska w sądzie” – zapowiada Państwowa Agencja Dróg Ukrainy. Szefem agencji jest właśnie Sławomir Nowak.

Komentarze