Problemy z Gmailem i Youtubem! Czy Google ma awarię?

Wielu użytkowników tych aplikacji, a także osoby korzystające z Map Google może mieć problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości czy oglądaniem filmów. Dlaczego?

Na to pytanie niestety nikt obecnie nie jest w stanie odpowiedzieć. Portale informacyjne, zwłaszcza związane z technologiami IT donoszą, że od południa Google ma poważne problemy. Szwankują różne usługi biurowe, m.in. Workspace, Meet i poczta Gmail. U niektórych internautów może nie działać interfejs do Dysku Google. Nie funkcjonuje też sklep z aplikacjami na Androida.

Jak donosi portal SpidersWeb, nieznane są powody awarii, chociaż niewykluczony jest nawet zmasowany atak hakerski. „Zastanawiający jest jednak rozmiar awarii, co może sugerować, że nie jest to zwykła usterka”.

Kłopoty z Googlem występują nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, zwłaszcza Zachodniej. Portal SpidersWeb zauważa, że wiele firm korzystających z chmury czy poczty Google musiało z tego powodu chwilowo przerwać pracę. „To z kolei bardzo dobrze pokazuje, jak mocno jesteśmy uzależnieni od rozwiązań oferowanych przez cyfrowych gigantów – każda duża awaria wiąże się nie tylko z brakiem dostępu do części informacji i rozrywek, ale może wręcz sparaliżować pracę”.

Jeśli zatem logując się na swoje konto na monitorze pojawi się informacja o jej chwilowej niedostępności (Błąd tymczasowy 500), to znaczy, że właśnie jesteś w zasięgu awarii. Nie panikuj! Ona kiedyś zostanie usunięta.

Ciekawostką jest, że do podobnych sytuacji nie rzadko dochodzi np. podczas zaćmienia Słońca, a dziś jest właśnie taki dzień. Co prawda, samo zaćmienie będzie widoczne tylko w Ameryce Południowej, ale może wpływ tego zjawiska na naszą technologię i kondycję psychofizyczną jest większy niż nam się wydaje?

Fot. Freestock.org

Komentarze