Prokuratura zbada sprawę Morawieckiego?! Chodzi o jego…

Wybory prezydenckie 2020. Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. Mateusza Morawieckiego.

– Dzisiaj mija 21. dzień, od kiedy premier Morawiecki zablokował publikację uchwały Państwowej Komisji Wyborczej – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Dodał, że KO złoży zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o Mateusza Morawieckiego.

Zawiadomienie zapowiedziane przez Cezarego Tomczyka związane jest z brakiem publikacji przez Mateusza Morawieckiego uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z 10 maja. Zdaniem polityków Koalicji Obywatelskiej mogło dojść do popełnienia przestępstwa przez szefa rządu.

– Chciałbym z tego miejsca powiedzieć, że jutro wraz z grupą posłów Koalicji Obywatelskiej złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Morawieckiego, który podobnie, jak w sprawie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, nie publikuje uchwały PKW – mówił Cezary Tomczyk na antenie TVN24.

Cezary Tomczyk powiedział, że TVP powinna dziś informować o tym, że premier utrudnia przeprowadzenie głosowania.

-To jest wyjątkowy skandal. Dzisiaj „paskowy” TVP powinien pamiętać o tym, że w „Wiadomościach”, w głównym wydaniu, za każdym razem pisać, że to premier utrudnia dzisiaj w Polsce przeprowadzenie wyborów – dodał poseł PO.

Zdaniem Cezarego Tomczyka zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich to konieczność. Wówczas nad Pałacem Prezydenckim ma już „nie powiewać biała flaga”. Jak dodał poseł KO Polacy czekają na wybory i trzeba tę sprawę wreszcie rozstrzygnąć.

– Ludzie czekają na wybory, czas się zmierzyć, czas tę sprawę rozstrzygnąć i czas wygrać, żeby prezydent nie był wreszcie milczący – mówił Tomczyk.

Komentarze