Prom uderzył w nabrzeże Westerplatte. Zobacz film

uderzył-w-nabrzeże-film

Prom uderzył w nabrzeże Westerplatte. Ma dziurę na wylot. Został zepchnięty prawdopodobnie przez silny wiatr. Narobił wiele szkód. Mamy dla was film z wypadku.

uderzył-w-nabrzeże-film
Efekt uderzenia. Nabrzeże zostało uszkodzone.
Fot. Małgorzata Zimnoch/Trojmiasto.pl

Do wypadku z udziałem promu „Wawel” doszło w sobotę, 21 stycznia, na Westerplatte. Jak podaje www.trojmiasto.pl żadnemu ze 151 pasażerów nic się nie stało (wszyscy bezpiecznie opuścili pokład). Również przewożone na statku ładunki (kilkadziesiąt tirów i samochodów osobowych) nie zostały uszkodzone. Zobacz film z wypadku.

Prom uderzył w nabrzeże Westerplatte. Jednostka została zepchnięta prawdopodobnie przez bardzo silny wiatr. Uderzyła w nabrzeże podczas manewru obracania. Na szczęście żadnemu ze 151 pasażerów nic się nie stało. Również przewożone na statku ładunki nie zostały uszkodzone.

Okazał się jednak, że ucierpiało poszycie kadłuba promu. Dziura na wylot powstała 2-3 metry nad linią wody. W związku z tym nie było ryzyka, że statek nabierze wody. Nabrzeże, w miejscu uderzenia, jest uszkodzone. Mamy dla was film z wypadku.

Zobacz film z wypadku:

http://

Prom Wawel ma rejsy na trasie Gdańsk-Nynäshamn (Szwecja). Z powodu kolizji z nabrzeżem od soboty jest unieruchomiony.

Przedstawiciele Polferries Polska Żegluga Bałtycka poinformowali, że gotowy jest już raport kapitana z przebiegu sobotniego zdarzenia oraz że postój promu, który początkowo miał trwać do wtorku, jednak się przedłuży.

Jak dotąd spółka nie podała na jaką kwotę wyceniła poniesione straty. Nie odniosła się też do tego, dlaczego prom nie skorzystał z asysty holowników, co ze względu na pogodę było wskazane. Ponadto nie ma informacji związanych z tym, co znalazło się w raporcie przygotowanym przez kapitana.

Czytaj także:

https://wyborcza24.pl/jechal-pod-prad-w-tunelu-na-zakopiance-kary-poteznejechal-pod-prad-w-tunelu-na-zakopiance/

Komentarze