Przerażające odkrycie nad jeziorem. Turyści natknęli się na tysiące martwych (…)!

turyści

Makabrycznego odkrycia dokonali turyści, którzy wybrali się nad jezioro Sambhar w stanie Radżastan w Indiach. Spacerując nad jego brzegiem w pewnym momencie natknęli się na tysiące ptaków różnego gatunku. Zdaniem ekologów, którzy zajęli się sprawą śmierć poniosło prawie 8 tysięcy zwierząt.

Zupełnie inną liczbę martwych ptaków, na które natknęli się turyści podają lokalni urzędnicy. Według ich wyliczeń padło 2400 zwierząt. Wśród nich znalazło się wiele rzadkich gatunków, a także ptaki wędrowne, które przyleciały nad jezioro na zimowisko. Innego zdania są ekolodzy, którzy prowadzili poszukiwania na znacznie większym obszarze. Z ich ustaleń wynika, że padłe ptaki znajdowały się nawet w odległości 12-15 kilometrów od zbiornika z wodą, a ich liczba może sięgać ok. 8 tysięcy. Póki co nadal nie wiadomo co mogło zabić tak dużą liczbę zwierząt w tak bardzo krótkim czasie.

 

 

 

 

 Śledczy skłaniają się do kilku teorii. Jedna z nich mówi, że mogły one zginąć podczas silnej burzy z gradem jaka kilka dni temu przeszła nad tamtym rejonem. Kolejnym wątkiem jaki ma być brany pod uwagę jest ten, o zbyt silnym poziomie zasolenia jeziora i toksyczności znajdującej się w nim wody. Niewykluczone, że tysiące ptaków mogło paść ofiarą tajemniczego wirusa. Ma to wyjaśnić sekcja zwłok, którą przeprowadzą lokalni weterynarze. Wstępnie wykluczono, że zwierzęta zabiła ptasia grypa.

 

ZOBACZ TAKŻE:Turyści zboczyli z trasy. Na jednym ze szczytów KALIFORNII odkryli coś koszmarnego!

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze