Przestrzegasz diety, a waga nadal nie drgnęła? Uważaj, te fit-produkty wcale nie są takie zdrowie!

Chcesz coś w sobie zmienić, więc przechodzisz na dietę. 

Uważnie sprawdzasz swoje odżywianie, ulubione przekąski wymieniasz na superfoodsy. Do tego pijesz dużo wody i starasz się ćwiczyć. A tymczasem nie czujesz, żeby działo się coś nadzwyczajnego. W dodatku nie zauważasz spadku wagi, który miał być taki spektakularny. Jedyne, co wtedy czujesz to frustracja i wielkie rozczarowanie. To może oznaczać tylko jedno – nadal spożywasz produkty, których w Twojej diecie być nie powinno lub przesadzasz z ilością innych. Fenomen superfoodsów polega na tym, że mają być zamiennikiem niezdrowych przekąsek. Niestety, często zamiast pomagać – szkodzą. Przeczytaj poniższy artykuł i szybko sprawdź zawartość lodówki. Być może tam tkwi problem.

Jogurty owocowe wydają się lepszym rozwiązaniem niż na przykład lody. Ale nie do końca tak jest. Zawierają mnóstwo cukru, sztucznych barwników i aromatów, całą gamę ulepszaczy i stabilizatorów… Zamiast nich jedz jogurt naturalny ze świeżymi owocami lub naturalną, niskosłodzoną konfiturą. Postaraj się jednak nie dosładzać go niczym, wtedy będzie najbardziej fit.

Suszone owoce też nie są takie świetne. Nie dość, że podczas obróbki tracą praktycznie wszystkie witaminy, to jeszcze zawierają ponad 350 kalorii na 100g. 

Wprawdzie dietetycy zachwalają właściwości gorzkiej czekolady, ale należy mieć na uwadze to, że cała tabliczka zawiera prawie 600 kalorii. Warto zatem zjeść jedynie kawałek tego deseru i powstrzymać się od spożywania większych ilości. 

Nasiona chia od kilku lat robią furorę i są niemalże ikoną zdrowej żywności. Potrawy z tym produktem rzeczywiście są bardzo sycące, pamiętajmy jednak, że łyżka tych niepozornych ziarenek to aż 60 kalorii.

Uważajmy także na zielone smoothie. Dopóki składa się ze szpinaku, jabłek, jarmużu, gruszki, kiwi i tym podobnych – w porządku. Gorzej, jak zaczynamy do nich dolewać do nich napoje roślinne, miód, masło orzechowe. Wtedy bardzo zawyżamy kaloryczność koktajlu. 

Nieodzownym składnikiem zdrowej diety są ryby. Nie można jednak przesadzać z łososiem, gdyż tak jak wszystkie wymienione w tej liście produkty ma bardzo dużo kalorii. Zwracajmy też szczególną uwagę na dodatki, które do niego serwujemy. 

Wszelkie mieszanki bakaliowe również potrafią nam dostarczyć jednorazowo mnóstwo kalorii. Wspomniane wyżej suszone owoce to mnóstwo cukru, orzechy to często sam tłuszcz, a zjedzenie sporej porcji przykładowej mieszanki studenckiej to kolejne centymetry w talii.

Komentarze