PSL już wyciąga rękę do Polaków! Chce znieść jeden z zakazów PiS!

Zakaz handlu w niedziele, który został wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, może być wkrótce uchylony. Opozycja zapowiedziała, że zamiast zakazu handlu, który obowiązuje obecnie, wprowadzą nowe regulacje, które pozwolą na bardziej elastyczne podejście do kwestii niedzielnych zakupów.

Zakaz handlu w niedziele, który obecnie ogranicza możliwość robienia zakupów jedynie w wyznaczonych terminach – głównie przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem – jest jednym z kontrowersyjnych rozwiązań wprowadzonych przez rząd PiS. Jednak opozycja, w ramach swojego programu „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządu”, zapowiada zniesienie tego zakazu. Jednak pod pewnymi warunkami. Jednym z głównych postulatów jest zapewnienie pracownikom sklepów dwóch wolnych weekendów w miesiącu. Poza tym zostanie im przyznane podwójne wynagrodzenie za pracę w dni wolne.

Zdaniem zwolenników tych zmian, takie podejście pozwoli na zrównoważenie potrzeb pracowników a także konsumentów, którzy chcieliby robić zakupy w niedzielę. Warto zaznaczyć, że Polska Rada Centrów Handlowych jest także zwolennikiem zniesienia zakazu. Według tej organizacji, przed jego wprowadzeniem, niedziele były jednymi z najbardziej atrakcyjnych dni dla klientów. Zniesienie zakazu handlu w niedziele mogłoby przyczynić się do wzrostu zatrudnienia w sektorze handlu oraz zwiększenia obrotów w sklepach.

Opozycja wydaje się być zdeterminowana w dążeniu do zmian w przepisach dotyczących handlu w niedziele. W przypadku ruchu Trzecia Droga, chodzi o przywrócenie handlu w dwie niedziele w miesiącu. To kontrowersyjne rozwiązanie wciąż budzi wiele dyskusji, ale wydaje się, że coraz więcej osób jest gotowych poprzeć zmiany w tym zakresie.

Jeśli te zmiany zostaną wprowadzone, planuje się, że wejdą w życie na początku przyszłego roku. To będzie ważny moment, który wpłynie zarówno na pracowników, jak i konsumentów oraz na branżę handlu, która czeka na odmianę po latach restrykcji. Czy nowe regulacje przyniosą oczekiwane rezultaty? Na razie wydaje się, że zakaz handlu w niedziele przestaje być trwałym rozwiązaniem.

Ceny paliw poszybują w górę? Daniel Obajtek postawił sprawę jasno

Komentarze