Rekordowe CENY benzyny! Za jakiś czas nawet 7 złotych za litr?!

Na stacjach paliw w dalszym ciągu nie widać końca podwyżek. Zdaniem ekspertów już za jakiś czas będziemy płacić 6 złotych i więcej. Obecne ceny przebiły rekordy z 2012.

 

 

W porównaniu z rekordowym rokiem 2012 cena ropy na światowych rynkach jest niższa o przeszło 40 dolarów, ale nasza waluta jest słabsza względem dolara o 80 groszy. Ostatecznie ceny na stacjach są już wyższe niż w czasie trwania w Polsce mistrzostw europy w piłce nożnej.

 

 

Jeśli chodzi o średnie poziomy cen w kraju to do granicy 6 złotych za litr oleju napędowego czy benzyny bezołowiowej 95 będziemy się zbliżać w kolejnych dniach. Ceny hurtowe dalej rosną, więc jeśli sytuacja się nie uspokoi, to prawdopodobnie poziom ten osiągniemy w trzeciej dekadzie października […] Wciąż utrzymuje się ryzyko, że ceny na stacjach będą rosły lub pozostaną na wysokim poziomie przez kolejne tygodnie. Poziom cen ropy i paliw będzie w okresie najbliższych tygodni zależał od sytuacji popytowo-podażowej zwłaszcza w segmencie paliw opałowych. Jeśli ceny ropy Brent wzrosną w okolice 90 dolarów za baryłkę, a złoty nie umocni się wobec dolara, musimy liczyć się ze wzrostem cen w okolice 6,20 złotego za litr lub powyżej  – komentuje sytuację na rynku dla TVN24 Biznes Urszula Cieślak, dyrektor marketingu w BM Reflex.

 

 

Specjaliści przewidują, że to nie koniec podwyżek na stacjach paliw. Jeżeli cena ropa na światowych giełdach wzrośnie do poziomu 90 dolarów za baryłkę, to tankując będziemy widzieć cenę nawet 6,20 zł za litr benzyny 95.

 

 

 

Źródło: TVN24

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze