Respiratory z licytacji komorniczej! Czy będą działać?

Ministerstwo Zdrowia chce przejąć respiratory wystawione na licytację komorniczą. Urządzenia w liczbie 418 zostały zajęte przez komornika od spółki E&K i miały zostać sprzedane. Przy zerowym zainteresowaniu licytacja nie doszła jednak do skutki.

 

 

Jeżeli chodzi o kwestię respiratorów, to w związku z brakiem zainteresowania, my przygotowujemy wniosek o przejęcie tego sprzętu. Ten sprzęt, oczywiście po odpowiednim uzupełnieniu certyfikatów i ponownym zbadaniu ich stanu technicznego, trafi do polskich szpitali, zostanie przejęty przez Ministerstwo Zdrowia, a w zasadzie przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych – poinformowała na konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

 

 

Cała rozpoczęła się od przetargu na dostarczenie dla polskiej służby zdrowia respiratorów. Wystartowała w nim spółka E&K, która ostatecznie go wygrała. Firma miała dostarczyć 200 sztuk respiratorów, z którego się nie wywiązała. W związku z niedotrzymaniem terminu resort zdrowia odstąpił od umowy. Na firmę nałożono kary w wysokości 10 proc. wartości niezrealizowanego zamówienia oraz 0,2 proc. wartości dostawy za każdy dzień zwłoki. Po śledztwie dziennikarskim okazało się, że firma należy do handlarza bronią.

 

 

 

Źródło: Forsa.pl / PAP

Zdjęcie: Pixebay

 

 

Komentarze