Rewolucja w 500+! Pieniędzy nie dostaniemy już do ręki!

Szykują się duże zmiany w programie 500+. Wszystko przez to, że rząd chce zaoszczędzić. Oznacza to, że pieniędzy nie dostaniemy już do ręki, ale tylko na konto. Tym samym koszty obsługi tego programu mają się zmniejszyć.

Idą zmiany

Pieniędzy nie otrzymamy już do ręki, ale na konto w banku. Wniosek o przyznanie świadczenia 500+ trzeba będzie złożyć w ZUS przez internet. Rząd zatwierdził wczoraj projekt nowelizacji ustawy, która wprowadzi właśnie takie zmiany. Za zmiany odpowiada Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Zmiany wprowadzane są po to, żeby znacząco zmniejszyć koszty obsługi tego programu społecznego. To pozwoli budżetowi państwa na zaoszczędzenie 3 miliardów złotych w ciągu 10 lat.

Pexels

Tylko konto

Zmiany są rewolucyjne. Oznaczają, że samorządy nie będą już zajmowały się obsługą programu 500+. Teraz obsługą zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednak zmiany będą odbywać się stopniowo. Nie będzie można złożyć wniosku o 500+ ani osobiście ani listownie. Będzie to można zrobić tylko i wyłącznie przez internet. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej tłumaczy, że już teraz większość wniosków wpływa właśnie drogą elektroniczną. Ważną zmianą jest to, że pieniędzy nie będzie można dostać do ręki, ale tylko na konto. Sejm ma uchwalić te zmiany już w tym miesiącu. Uchwalone zmiany mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Źródło: Business Insider

Zdjęcia: Pexels

Komentarze