ROBERT KUBICA znów za sterami bolidu! Polak WRACA do F1!

Robert Kubica zastąpi odbywającego kwarantannę Kimiego Raikkonena w GP Holandii. Polak jest kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen. Ostatni raz za sterami bolidu Kubica wystąpił w grudniu 2019 roku.

 

 

Wiadomość o występie Kubicy na pewno rozgrzała polskich kibiców Formuły 1. W sobotę rano okazało się, że Fin Kimi Raikkonen otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kierowca czuje się dobrze, ale zdecydował się poddać izolacji w hotelu. W jego miejsce wystąpi Kubica, który ostatni raz w tych prestiżowych wyścigach uczestniczył w 2019, kiedy  w barwach teamu Williams zajął 19 miejsce w GP Abu Zabi.

 

W dniu dzisiejszym zaplanowany jest ostatni trening, a po nim kwalifikacje do niedzielnego wyścigu. Obecnie w klasyfikacji F1 prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton, przed Holendrem Maxem Verstapeenem.

 

Związki Roberta Kubicy z F1

 

Krakowianin swoją przygodę z Formułą 1 rozpoczął w 2006 roku. Dwa lata później odniósł pierwsze zwycięstwo w tych prestiżowych wyścigach. Niestety wszystko przekreślił wypadek w wyścigach WRC na Rajdzie Ligurii. Polak cudem uniknął śmierci, a lekarze zdołali uratować rękę przez amputacją. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że Kubica musiał przejść długoletnią rehabilitację. W kolejnych latach dochodził do sprawności i postanowił ścigać się w klasie WRC. Powrócił do Formuły jako kierowca testowy i rezerwowy Williamsa w mistrzostwach świata F1.

 

 

Źródło: Dziennik.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze