Rodzice zabili czworo noworodków! Sąd złagodził karę!

Sąd obniżył wyrok dla rodziców z Ciecierzyna, którzy zabili czworo noworodków. Matka otrzymała karę dożywocia. Jednak sąd zmniejszy wyrok na 25 lat pozbawienia wolności. Natomiast ojciec spędzi za kratami 15 lat.

Kolejny wyrok

Aleksandra J. i Dawid W. spod Kluczborka w województwie opolskim zostali kilka lat temu oskarżeniu o zamordowanie czworga swoich nowo narodzonych dzieci. Kobieta ukrywała kolejne ciążę, a zabite dzieci wynosiła z domu w torbach foliowych.

Niższa kara za zabójstwa

Ciała noworodków zostały znalezione trzy lata temu po zgłoszeniu opieki społecznej. Ponoć Aleksandra J. Miała zabijać dzieci na polecenie swojego partnera, od którego była całkowicie zależna i podporządkowana mu. Mężczyzna nie chciał kolejnych dzieci i nie widział się w roli ojca. Natomiast Dawid W. twierdzi, że o ciążach nic nie wiedział. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wczoraj kary dla zabójców. Kobiecie karę zmniejszono na 25 lat. Pierwotnie za kratami miała spędzić całe życie. Mężczyzna posiedzi 15 lat. Wcześniej zasądzono mu karę 25 lat pozbawienia wolności. Są uznał, że Dawid W. nie wydał polecenia zabijania dzieci. Z tego powodu złagodzono mu zarzuty. Małgorzata Lamparska, rzeczniczka Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, tak mówi o wyroku:

Musiał wiedzieć, to co wiedzieli wszyscy mieszkańcy Ciecierzyna, że kobieta rodzi kolejne dzieci w szpitalu i oddaje je do adopcji, oczywiście nie za darmo. Oskarżony doskonale wiedział, że tak nie było, że dzieci , krótko mówiąc, znikały”

Będzie kasacja?

Sąd Apelacyjny wziął pod uwagę stan psychiczny oskarżonej, trudną sytuacje życiową i wpływ partnera na jej decyzje. Istniała obawa, że kobiecie zostanie odebrane najstarsze dziecko. Natomiast jeśli chodzi o Dawida W. złagodzenie kary było związane ze „zmianą kwalifikacji czynu z podżegania na pomocnictwo”. Z wyrokiem nie zgadza się Prokuratura, która zapowiada wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego.

źródło: radiozet.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze