Rydzyk ŹLE o PiS! „Dobra zmiana nie jest do końca dobra”

W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni. Coś obrzydliwego puszczają w telewizji publicznej. Jaka to dobra zmiana? – mówił Ojciec Tadeusz Rydzyk.

Soborbia msza święta na szczycie Jasnej Góry zainaugurowała pielgrzymkę rodziny Radia Maryja – coroczna inicjatywa to jedno z największych wydarzeń na terenie sanktuarium. Przemawiający na koniec mszy Tadeusz Rydzyk krytycznie odniósł się do PiS, nawiązał także do swojego wojska.

0- Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale (ważny jest – red) duch narodu. Owszem, jestem za tym co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć – mówił o. Rydzyk.

Po tych słowach zgromadzeni zaczęli bić brawo i wznosić okrzyki. 

 – Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj. To trzeba w swojej wiosce, w swoim domu, w swoim mieście organizować się mądrze, naprawdę. Teraz wybory się zbliżają; nie wiem co będzie z tymi sprawami. Ja wiem, że może nie wszystko naraz można, ale co? Że w Brukseli powiedzą? Myśmy przeżyli najazd szwedzki, i radzieckie przeżyliśmy, i nie daliśmy się – kontynuował szef Radia Maryja.

– Konwencja stambulska jak nie będzie odwołana, to co będzie? Będą wchodzić gorzej jak nóż w masło, takie nie w lodówce. A nie odwołali tego. To Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali. Dobrze, że jest 500 plus, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko – mówił toruński redemptorysta.

Ponadto prezes fundacji Lux Veritatis krytycznie odniósł się do programów emitowanych w Telewizji Publicznej.
– W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni. Coś obrzydliwego puszczają. Jaka to dobra zmiana? – powiedział Rydzyk, jednocześnie oficjalnie podkreślił, że słuchacze Radia Maryja są wojskiem oraz rycerzami Maryi.

Komentarze