Rząd chce zrobić to najbogatszym! Dlaczego tak szybko?

rząd

Pierwszy projekt, jaki złożono w Sejmie, zakłada, że osoby zarabiające więcej niż 12 tys. zł miesięcznie zł, będą musiały zacząć…

Nowy projekt ustawy trafił już do Sejmu. Jego głównym założeniem jest, że bogacze przez cały rok będą płacić składki ZUS. Teraz stracą, ale w przyszłości mają mieć szanse na idące w dziesiątki tysięcy złotych emerytury.

 

Jeżeli dochody przekraczają w ciągu roku 142 tys. zł (30-krotność średniej pensji), składek ZUS nie trzeba już płacić. Dzięki temu takie osoby dostają do ręki więcej pieniędzy.

 

Pieniądze miałyby trafić do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i mogłyby być przeznaczone na sfinansowanie trzynastek dla emerytów. O projekcie było już głośno przed wyborami. Pomysłu nie popiera obecnie Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina, które już zapowiedziało, że nie poprze ustawy w takim kształcie.

 

Z wyliczeń dołączonych do projektu ustawy wynika, że nowa regulacja ma przynieść państwu dodatkowo nawet 7 miliardów złotych. Szacuje się, że takich osób jest w Polsce około 370 tysięcy.

 

Żeby ustawa mogła wejść w życie od stycznia 2020 roku, musi zostać przyjęta do końca listopada.

 

Obecnie górny limit składek na ZUS wynosi 11 912 zł brutto miesięcznie (142,9 tys. zł. rocznie, czyli 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na 2019 rok). W przypadku 2020 r., byłoby to ok. 156 tys. zł. brutto.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Klaudia Jachira SZCZERZE o modlitwie na głos!

 

Źródło:fakt24

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze