Śląskie: Przekroczył prędkość o 130 km/h! Policjantom tłumaczył, że spieszył się na (…)!

Policjanci z Cieszyna patrolujący drogę krajową DK 81 nieoznakowanym radiowozem zatrzymali mężczyznę, który w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h pędził 200 km/h! Pirat drogowy znalazł wytłumaczenie, które kompletnie zaskoczyło funkcjonariuszy. Kierowca próbował tłumaczyć się, że spieszy się na pociąg!

Do zatrzymania mieszkańca Cieszyna doszło w miejscowości Orzesz (Śląskie). Policjanci nie mogli puścić sprawy płazem, ponieważ kierowca, którego właśnie namierzyli przekroczył prędkość aż o 130 km/h. Po krótkim pościgu drogą krajową DK 81 mężczyzna zjechał na pobocze. Między funkcjonariuszami, a zatrzymanym doszło do rozmowy podczas, której kierowca próbował się wybielać. 39-latek ku zaskoczeniu policjantów przyznał, że jechał tak szybko, aby zdążyć do Katowic na pociąg!

 

ZOBACZ:WYPADEK na scenie supergwiazdora! TO mogło skończyć się tragicznie! Mamy VIDEO!

 

Kierowca otrzymał mandat i 10 punktów karnych. Stróże prawa mają nadzieję, że sytuacja jaka spotkała 39-latka będzie dla niego przestrogą i następnym razem zacznie myśleć nad tym co robi. Policjanci pouczyli go również, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną poważnych wypadków drogowych. Kierowcy powinni brać pod uwagę to, że mamy do czynienia z różnymi sytuacjami na drodze, a zachowanie ostrożności niejednokrotnie może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Warto więc szczególnie za kierownicą zachować zdrowy rozsądek.

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

Komentarze