Sportowiec roku wybrany! Laureat sporym zaskoczeniem?

Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze, siatkarze czy lekkoatleci. Bezkonkurencyjny w tej edycji konkursu okazał się jednak mistrz świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik.

Wyniki 85. edycji plebiscytu organizowanego przez “Przegląd Sportowy” zostały ogłoszone na uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w jednym z warszawskich hoteli. Sportowiec roku został wybrany spośród 10 nominowanych. Głosy można było oddawać poprzez stronę internetową Przeglądu Sportowego, smsów oraz za pośrednictwem kuponów, które można było wycinać z papierowych wydań dwóch dzienników: Przeglądu Sportowego i Faktu.

Czytaj także: Lewandowski znów niedoceniony. Bez top 10 w “Marca 100”

Wśród finałowej dziesiątki nominowanych znaleźli się przedstawiciele sześciu dyscyplin sportowych. Nie zabrakło kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej Roberta Lewandowskiego, kobiecej sztafety 4x400m, która wróciła z mistrzostw świata ze srebrnym medalem czy reprezentanta Polski w koszykówce (drużyna zaliczyła w tym roku historyczny występ na mistrzostwach świata) Mateusza Ponitki. Jednak wszystkich współnominowanych daleko w tyle zostawił jeden sportowiec. 

Żużlowiec bezkonkurencyjny

W całej klasyfikacji zwyciężył przedstawiciel najbardziej niedocenianej dyscypliny. Wszyscy raczej spodziewali się dobrego wyniku lekkoatletów czy Roberta Lewandowskiego, który co roku gromadzi na swoim koncie dużą część całej liczby głosów. Czy zatem pierwsze miejsce żużlowca Bartosza Zmarzlika jest zaskoczeniem?

Czytaj także: Wyciek danych na AliExpress! Twoje też mogą być wśród nich

Wielokrotny mistrz doceniony przez Polaków

Sportowiec mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Wielokrotnie zostawał indywidualnym oraz drużynowym mistrza świata i Europy juniorów. W sezonie 2019 zdobył natomiast tytuł indywidualnego mistrza świata. W plebiscycie zdobył niespełna 99 tys. głosów, wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Roberta Lewandowskiego o ponad 20 tys. głosów. Tak dużej liczby głosów nie zdobyli laureaci poprzednich edycji – Bartosz Kurek (2018) i Kamil Stoch (2017). Warto wspomnieć, że dużo większa jest również różnica pomiędzy dwoma pierwszymi miejscami. Podczas poprzednich dwóch edycji było to zaledwie ok. 2 tys. głosów. 

Podsumowanie ostatniej edycji plebiscytu wraz z pełnym rankingiem z poszczególnymi wynikami dostępne jest na stronie internetowej “Przeglądu Sportowego”. Również tam można obejrzeć krótką rozmowę ze zwycięzcą konkursu, Bartoszem Zmarzlikiem. Sportowiec roku 2019 komentuje tam wybór fanów.

Komentarze