Sprawdź, dlaczego stosunkiem należy cieszyć się do późnej STAROŚCI i czemu najpierw ZAKOCHUJEMY się w MÓZGU?!

seksem

Prof. Jerzy Vetulani- psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, profesor nauk przyrodniczych, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności wyjaśnia jakie rzeczywiście mechanizmy wiążą się z seksem.

Kiedy człowiek zakochuje się, 12 różnych obszarów mózgu uwalnia dopaminę, oksytocynę, adrenalinę i wazopresynę. Te substancje chemiczne wywołuję u nas euforię. Naukowcy twierdzą, że w ciągu 200 milisekund nasz mózg wie, czy kogoś pragniemy, dużo wcześniej, zanim to sobie uświadomimy.

 

„Seksem można i należy cieszyć się do późnej starości. Potrzeba dużej otwartości umysłu, samoakceptacji, zrozumienia tego zagadnienia, by móc cieszyć się seksem do późnej starości. Do tego potrzeba otwartości obu stron oraz samoakceptacji” -przekonuje Vetulani.

 

ZOBACZ TEŻ:Codzienne NAWYKI, przez które STARZEJEMY SIĘ szybciej! JEDEN z nich ZASKAKUJE!

 

Wraz ze starzeniem się seks przestaje pełnić swoją dominującą funkcję reprodukcyjną, ale dalej można czerpać wzajemną przyjemność. Seksualność jest wciąż ważnym elementem naszej osobowości.

 

Badania wskazują, że regularne współżycie hamuje procesy starzenia, a aktywność seksualna zmniejsza ryzyko śmierci o pięćdziesiąt procent.

 

ZOBACZ TEŻ:Tratwa z migrantami na PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA. Papież FRANCISZEK: „nie zapomnijmy o gościnności”!

 

„Warto przestać się wstydzić i akceptować w pełni swoje zachowania oraz ciała – nawet wtedy, gdy zaczynają się one zmieniać. Warto pokazywać drugiej osobie, że się o niej myśli, że nam na niej zależy. I pamiętać, że seks nie jest śmiertelnie poważną sprawą, że w łóżku ma być wesoło”– podkreśla profesor Jerzy Vetulani, autor książki pt: „Neuroerotyka”.

 

 

Źródło:gazeta.pl

Źródło zdjęcia:pixabay

 

Komentarze