Tratwa z migrantami na PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA. Papież FRANCISZEK: „nie zapomnijmy o gościnności”!

placu

W dniu 29 września w niedzielę upamiętniono wyjątkowe wydarzenie na słynnym placu Świętego Piotra w Watykanie.

Kościół obchodził po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, dlatego w tym celu została odprawiona papieska msza święta.

 

Na placu Świętego Piotra w Watykanie w obecności papieża Franciszka odsłonięto rzeźbę przedstawiającą tratwę z migrantami. Pomnik został wykonany z brązu i gliny, a jej autor to artysta z Kanady- Timothy Schmalz. Dzieło jest spektakularne i robi wrażenie.

 

ZOBACZ TEŻ:Nowa ZAKOPIANKA oddana do UŻYTKU! Zalecane są objazdy, bo…

 

„Rzeźba przedstawia grupę migrantów różnych kultur i z różnych okresów historycznych. Chciałem, aby to dzieło sztuki stanęło na placu Świętego Piotra, by przypominało wszystkim o ewangelicznym wyzwaniu gościnności” – powiedział papież Franciszek.

 

Inspiracją do jego stworzenia stały się również słowa z Listu do Hebrajczykow: „Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołami dali gościnę”.

Według Franciszka współczesny świat jest coraz „bardziej elitarny i okrutny wobec wykluczonych” i należy z tym walczyć. 

 

Migranci cały czas przybywają do włoskiej wyspy Lampedusy, a od samej soboty pojawiło się około 180 nowych uchodźców. Docierają z brzegów Afryki na małych łodziach, na których mieści się po około 25 osób. Często przejmowani są przez służby morskie w odległości kilku mil od wyspy.

 

ZOBACZ TEŻ:Na PGE Narodowym padł REKORD! Dawid Podsiadło i Taco Hemingway PRZESZLI DO HISTORII

 

Najbardziej nasilona fala migracyjna ma swe źródło u wybrzeży Tunezji. Przybywający na Lampedusę migranci zostają umieszczani w tamtejszch ośrodkach. Szacuje się, że od początku roku do Włoch przybyło ponad 7 tysięcy migrantów i z każdym dniem zjawisko to nasila się.

 

Źródło:londyneknet

Źródło zdjęcia:Facebook

Komentarze