Środowiska Pro Life jej tego nie darują. Prezes Trybunału Konstytucyjnego „ma krew na rękach”…

Już w najbliższą środę 6 listopada o godzinie 11.00 Fundacja Życie i Rodzina organizuje ważne wydarzenie. Pikietę, która ma na celu pokazać, że Trybunał Konstytucyjny zawiódł naszych rodaków w sprawie powstrzymania aborcji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy pod bramę Trybunału przy ul. Szucha 2a w Warszawie.

27 października 2017 r. do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej, dopuszczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie upośledzenia lub nieuleczalnej choroby. Dokument, który został stworzony wówczas przez posła Prawa i Sprawiedliwości Bartłomieja Wróblewskiego poparło 107 posłów. Nie wyznaczono jednak terminu w tej kwestii terminu rozprawy. 

Wnioski poselskie przepadają z końcem kadencji Sejmu, co zdaniem obrońców życia udowadnia, że Trybunał Konstytucyjny nie wywiązał się ze swoich obowiązków i nie wydał orzeczenia w sprawie istotnej: zatrzymania aborcji. 

„Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska ma krew na rękach. Codziennie w polskich szpitalach ginie troje bezbronnych dzieci, a przez wyrachowanie Julii Przyłębskiej i kalkulacje polityczne przepadła szansa na powstrzymanie aborcji eugenicznej. Dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość 
wystąpienia wad wrodzonych przywodzi najgorsze nazistowskie praktyki. Trybunał Konstytucyjny ma stać na straży praw obywateli, a najbardziej bezbronnych Polaków pozwolił dalej mordować. Oczekujemy teraz, że Sejm 
nowej kadencji zajmie się  niezwłocznie projektem #ZatrzymajAborcję” – tłumaczy Kaja Godek, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

 

„Staje się zatem jasne, że kierownictwo PiS, zgadzając się na złożenie wniosku, chciało mieć wymówkę, aby nie zajmować się projektem obywatelskim” – czytamy w komunikacie Fundacji.

 

Wszyscy, którzy chcieliby uczestniczyć w pikiecie pod Trybunałem proszeni są o przybycie w najbliższą środę 6 listopada o godzinie 11:00 na ul. Szucha 2 a.

 

 

Zobacz też: Może być niebezpiecznie. MSWiA chce, żeby tego dnia był zakaz noszenia broni…

Źródło zdjęcia: Youtube

 

 

 

Komentarze