STAN WYJĄTKOWY na granicy! Co grozi za złamanie przepisów!

Stan wyjątkowy obowiązuje na terenie przygranicznym w województwach Podlaskim i Lubelskim. Rozporządzenie zostało podpisane wczoraj przez prezydenta RP.

 

Rozporządzenie prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na określonym obszarze województw podlaskiego i lubelskiego zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i od tego momentu stan wyjątkowy został wprowadzony. Dodatkowo Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie wykonawcze do rozporządzenia pana prezydenta, w którym określono bardziej szczegółowo ograniczenia, nakazy i zakazy, które w związku z tym zostały wprowadzone – poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji.

 

Wprowadzone rozporządzenie zakazuje przebywania osób w strefie objętej zakazem. Przepis nie dotyczy mieszkańców, służb ratunkowych i mundurowych. Osobom, które naruszą przepisy grozi areszt lub grzywna.

 

Pamiętajmy, że przepisy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa całego państwa i jego obywateli. Dlatego tak ważne jest egzekwowanie ich i przede wszystkim stosowanie się do nich. Chodzi przecież o bezpieczeństwo Polski. Pamiętajmy, że przepisy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa całego państwa i jego obywateli. Dlatego tak ważne jest egzekwowanie ich i przede wszystkim stosowanie się do nich. Chodzi przecież o bezpieczeństwo Polski  – dodał rzecznik.

 

Stan wyjątkowy został wprowadzony na wniosek rządu. Będzie obowiązywał przez 30 dni. Jednym z powodów podjęcia takiej dycyzji jest tzw. wojna hybrydowa wywołana przez Łukaszenkę. W Usnarzu Górnym k. Krynek (Podlaskie) od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski. Według rzadów Polski, Litwy oraz Łotwy kryzys migracyjny jest sterownia odgórnie z Mińska.

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

 

Komentarze