„Stoimy na STRAŻY normalności” – Kaczyński na konwencji PiS.

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Łodzi. Mówił m.in. o normalności.

Wybory parlamentarne 2019 już za niespełna miesiąc. Prawo i Sprawiedliwość jest niekwestionowanym liderem sondaży. Partia Jarosława Kaczyńskiego w tę sobotę zorganizowała konwencję w Łodzi. Oprócz Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło, przemawiał także prezes PIS. Jak mówił jego partia „stoi na straży normalności”.

Wybory parlamentarne 2019 byłyby w dużej mierze fikcją, gdyby w kampanii zapowiadało się jedno, później się tego nie robiło – mówił Jarosław Kaczyński. Dodał, że PiS rządząc 4 lata okazał się wiarygodny. Bez wiarygodności nie ma demokracji – przekonywał prezes PiS.

 – Polska rodzina jest skałą. A PiS stoi na straży polskiej rodziny. I będzie stało. Stoi też na straży normalności. Tego, co jest zgodne z naturą – mówił Kaczyński.

– Jesteśmy tolerancyjni, jako naród, i my, jako formacja. Ale wielokrotnie mówiłem już: tolerancja tak, ale nie afirmacja wszystkiego, co komuś przyjdzie do głowy – powiedział szef PiS.

Wcześniej w Słupsku Kaczyński podkreślał, że PiS chce Polski opartej na tradycyjnym modelu rodziny. 

– My chcemy Polski opartej o tradycyjną rodzinę. Mówię o tym, bo ktoś tam, jak wychodziłem z poprzedniego spotkania, krzyczał do mnie: „Jak ty śmiesz mówić, jak powinna wyglądać rodzina?”. Otóż śmiem. A jak powinna? To wiadomo. Stały związek kobiety i mężczyzny, no i dzieci. No i tyle, prosta sprawa – mówił w Słupsku prezes PiS.

Komentarze