Superkomputer od Google? Niesamowite urządzenie!

Czy jedno z najważniejszych osiągnięć techniki zostało właśnie dokonane? Wstrząsające wieści od NASA!

Niedawno „Financial Times” natrafił na wyjątkowo ciekawą informację. Opublikowano ją na stronie NASA. Okazało się, że firma Google stworzyła procesor, którego możliwości absolutnie przebiły to, co obecnie jest nam znane. Wiadomość, o której mowa, szybko zniknęła ze strony, jednak redakcja dziennika zdążyła ją opisać. Chodziło o to, że Google opracowała 53-kubitowy procesor Bristlecore. Bardzo szybko okazało się, że dzięki niemu będzie można dokonać niemożliwego. Niestety, po krótkim czasie ta rewelacyjna informacja nie była już widoczna na stronie, mimo to została przekazana dalej. Jakie korzyści niesie ze sobą ów nowy wynalazek?

Wspomniany wyżej chip jest w stanie wykonać bardzo skomplikowane obliczenia w ciągu trzech minut i dwudziestu sekund. Dla porównania, dla zwykłego komputera byłoby to do wykonania w czasie… 10 tysięcy lat.

W związku z tym odkryciem firma Google osiągnęła to, co zapowiadała: kwantową supremację. Oznacza to, że pierwszy raz rozwiązano problemy, do których przeznaczone miały być komputery kwantowe.

Jak dotąd wiodącą firmą pracującą nad superkomputerami był IBM. Teraz to Google może poszczycić się najpotężniejszym komputerem kwantowym świata.

Wielu nie zdaje sobie sprawy, jakie możliwości może nam dać wynalazek Google. Dzięki niemu będą mogły powstawać leki, panele słoneczne, samochody autonomiczne.

Komentarze